واردات کالا از واردات

دبی بهترین شهر برای واردات کالا از امارات

کشور امارات یکی از بهترین کشورها در زمینه اقتصاد می باشد. زیرا کشوری است پیشرفته و امن برای انجام هرگونه فعالیت های تجاری. علاوه بر این، به دلیل نزدیکی کشور امارات با ایران، واردات کالا از امارات در رده دوم کالاهای وارداتی به کشورمان می باشد.

یکی از دلایلی که باعث شده کشور امارات به یک مرکز مهم تجاری در جهان تبدیل شود، وجود شهر یا امارت های پیشرفته در امارت می باشد. هریک از این شهرها به تنهایی تمام امکانات لازم برای انجام فعالیت های اقتصادی را دارا می باشند.

امارت دبی از مهمترینِ این شهرها می باشد. زیرا تمام زیرساخت های لجستیکی در این شهر برای تجارتِ راحت تر و آسان تر احداث شده است. در این مقاله بیشتر با این شهر مهم و ایده آل برای صادرات و واردات بیشتر آشنا می شوید.

مطالعه موردی شهر دبی

شهر لجستیکی مفهومی بوده و بیش از چند سال از مطرح شدن آن نمی گذرد. اولین شهر لجستیکی جهان با سرمایه گذاری های عظیم در دبی احداث شده که با افتتحاح زیر ساخت های مختلف آن از جمله فرودگاه و بندر به تدریج تکمیل می شود.

به غیر از این مورد، برخی از کشورها اقدام به طرح ریزی هاب لجستیکی نموده اند که آنها را شهر لجستیکی گذرانده اند. اما این مراکز صرفا عنوان شهر لجستیکی را یدک کشیده و در تعریف شهر لجستیکی نمی گنجند.

مطالعه بیشتر: روش های حمل و نقل واردات کالا از دبی

واردات کالا از دبی

معرفی شهر لجستیکی دبی

شهر دبی که به عنوان یک مرکز منطقه ای برای صادرات مجدد، خرده فروشی، تفریح، هوانوردی، تکنولوژی اطلاعات و بانکداری مطرح می باشد. حدود 60 درصد از کل کالاهای وارد شده به خاورمیانه از طریق مرزهای دبی ترانزیت می شود.

دبی با دارا بودن بیش از 20 درصد سرعت رشد در زمینه بازار لجستیک، هم اکنون درحال ایجاد شهر لجستیکی دبی یا به اختصار (DLC) است که جامع ترین مرکز لجستیکی در نوع خود در کل دنیا محسوب می شود.

این مرکز بستر لازم را برای تبدیل این کشور به یک هاب تجاری برای خاورمیانه و ماوراء آن فراهم کرده و بازار لجستیکی آن بیش از 2 میلیارد مشتری بالقوه شامل اروپای جنوبی، کشورهای (CIS)، شبه قاره هند، خاورمیانه و آفریقا (Africa) را در برمی گیرد.

زیر ساخت های لجستیکی شهر دبی

در صورت تکمل، این هاب لجستیکی شامل امکانات زیر خواهد بود. هرچند که بسیاری از این امکانات درحال حاضر درحال بهره وری هستند.

  • یک فرودگاه بین المللی (شامل ترمینال های کارگو)
  • یک بندر تجاری
  • محل استقرار برای صنایع یا لجستیک قراردادی
  • محل استقرار برای فورواردرها
  • محل استقرار برای صنایع هوایی
  • انبارهای مشترک فورواردرها
  • تسهیلات و تجهیزات برای یکپارچه کنندگان
  • مجموعه ساختمان ها برای استقرار دفاتر شرکت ها و ادارات
  • تسهیلات رفاهی و تفریحی دهکده مسکونی برای کارکنان شهر لجستیکی

علاوه بر این موارد، امارت دبی ویژگی های منحصربه فرد بسیار دیگری را دارد که صادرات و واردات کالا به این شهر را به بهترین راه می توان انجام داد. مجموعه تجارت طلایی با برگذاری کلاس های آموزش واردات، صادرات و ترخیص کالا تمامی نکات در زمینه تجارت به کشور امارات را آموزش می دهند.

همچنین شما در انجام این امر یاری می کند.