۳ هزار و ۴۷۹ کد تعرفه مشمول معافیت مابه التفاوت ارزی شد

۳ هزار و ۴۷۹ کد تعرفه مشمول معافیت مابه التفاوت ارزی شد 97/06/10
رئیس‌کل گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: باهدف کمک به واحدهای تولیدی و همچنین تسهیل شرایط گمرکی ۳ هزار و ۴۷۹ کد تعرفه مشمول معافیت مابه‌تفاوت ارزی شد.

به گزارش روابط عمومی گمرک ایران ؛ فرود عسگری عصر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران در سمنان ضمن بیان اینکه گمرک در راستای حمایت از واحدهای تولیدی اقدامات خوبی را در دستور کار دارد تا رونق اقتصادی به بخش تولید بازگردد، تأکید کرد: تسهیلات واحدهایی که مشکلات نقدینگی دارند و همچنین بحث مالیات ارزش‌افزوده دو بخش فعالیت‌های گمرک در این زمینه است که از این‌ پس واحدهای تولیدی می‌توانند این مالیات‌ها را به‌صورت توزیع ضمانت‌نامه یا اقساطی پرداخت کنند.
وی افزود: به‌عبارت‌دیگر واحدهای تولیدی در ارتباط با مواد اولیه می‌توانند پرداخت مالیات ارزش‌افزوده کالاهای وارداتی با شرایط تسهیل شده‌ای را دریافت کنند.

ترخیص کالاها از امروز با ذکر معافیت‌ها

رئیس کل گمرک ایران که به مناسبت هفته دولت به استان سمنان سفر کرده است همچنین گفت: طرح انبار اختصاصی به واحدهای تولیدی نیز در دست پیگیری است که برای هر واحد تولیدی تسهیلاتی ارائه می‌شود و ازاین‌پس مشمولان می‌توانند برای استفاده از آن‌ها به دفاتر گمرک مراجعه کنند.
عسگری بیان کرد : واحدهای تولیدی که مشکلات بانکی دارند نیز ازاین‌پس می‌توانند با رعایت شرایط مندرج در ابلاغیه گمرک کشور، درصدی از کالا را ترخیص کرده و با آن تولید کنند تا مشکلات آن‌ها حل شود و مابقی را بعداً ترخیص کنند.
وی افزود: دیگر طرح برای تسهیل و حمایت از تولید نیز تعرفه مابه‌التفاوت گمرکی بود که طی بخشنامه‌ای از امروز چهارشنبه هفتم شهریورماه جاری ۳ هزار و ۴۷۹ کد تعرفه مشمول معافیت شد و مبادی گمرکی از امروز با سرعت خوبی کالاها را در سطح کشور ترخیص می‌کنند .
این گزارش می افزاید ؛ در جریان سفر رئیس کل گمرک ایران به استان سمنان با حضور وزیر صمت ، نمایندگان مجلس در استان و استاندار سمنان منطقه ویژه اقتصادی گرمسار افتتاح شد .