۲۹ مهر، روز ملی صادرات، تجلی اقتصاد بدون نفت

مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران با تبریک 29 مهرماه به عنوان روز ملی صادرات گفت: روز ملی صادرات با همه فراز و فرودهای اقتصاد کشور، روز ارج‌گذاری به تلاش‌های صادرکنندگان در تمامی عرصه‌ها و تجلی اقتصاد بدون نفت است.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، محمود بازاری اظهار داشت: صادرات غیرنفتی مهم‌ترین رکن اقتصاد ملی است که پس از سال‌ها، ارزشمندی و اثرات مثبت آن بر تولید کالا و خدمات و پایداری منابع کشور در غیاب ارزهای سرشار نفتی نمایان شده است.

وی افزود: این امر مهم، مسئولیت صادرکنندگان را برای نقش‌آفرینی بیشتر و موثرتر مضاعف و مسئولیت دستگاه‌های اجرایی مرتبط با صادرات را برای حذف ایستگاه‌های بازدارنده بر سر راه صادرات خطیرتر کرده است.

بازاری تأکید کرد: سال‌ها عزم ملی برای توسعه صادرات غیرنفتی، سرلوحه برنامه‌های کلان اقتصادی بود و امروز که فرصت آن مهیا شده باید شعارها به عمل عالمانه تبدیل شود.

مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی: اقتصاد ایران در حال گذار به سمت اقتصاد هوشمند است و علم و عمل صادرات‌محور می‌تواند با بهره‌گیری از منابع، سیستم‌ها و انسان‌های هوشمند این مسیر را هموارتر و هدفمندتر کند.