گمرک در مبدا ورودی منطقه آزاد قشم مستقر شد / کالاهای وارداتی به جزیره قشم زیر چتر سامانه جامع گمرکی قرار گرفت

گمرک در مبدا ورودی منطقه آزاد قشم مستقر شد / کالاهای وارداتی به جزیره قشم زیر چتر سامانه جامع گمرکی قرار گرفت
گمرک در راستای اجرای طرح استقرار گمرک در مبادی ورودی مناطق آزاد ، در مبدا ورودی منطقه آزاد قشم مستقر شد و کالاهای وارداتی به قشم زیر چتر سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی گمرک قرار گرفت .
به گزارش روابط عمومی گمرک ایران، با توجه به برنامه های ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ، دستور رییس کل گمرک ایران و همچنین دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد مبنی بر استقرار هر چه سریعتر گمرک در مبادی ورودی مناطق آزاد این طرح در منطقه آزاد جزیره قشم کلید خورد.

مراسم استقرار گمرک در مبدا ورودی منطقه آزاد قشم و قرار گرفتن کالاهای وارداتی به جزیره قشم زیر چتر سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی گمرک صبح امروز با حضور علی معقولی مدیر کل مرکز واردات و مناطق آزاد و ویژه ، خیالی مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات گمرک ، زارعی مدیر کل دفتر برنامه ریزی و نظارت بر فرآیندهای گمرکی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ، سعیدی مدیر کل گمرک قشم و همچنین اعضای دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد در جزیره قشم فعالیت گمرک در مبادی ورودی جزیره قشم آغاز شد.

بر همین اساس از این پس کالاهای وارداتی به این جزیره از گمرک عبور خواهد کرد . گمرک پیش از این در مبادی خروجی‌‌ مناطق آزاد مستقر بود که با اجرای این طرح در مبادی ورودی حضور خواهد یافت و واردات کالا تحت نظارت گمرک وارد مناطق آزاد خواهد شد.