گمرک ایران در بهره گیری از فن آوری های نوین گمرکی جزو گمرکات برتر جهان محسوب می شود

گمرک ایران در بهره گیری از فن آوری های نوین گمرکی جزو گمرکات برتر جهان محسوب می شود

معاون برنامه ریزی و امور بین الملل گمرک ایران اعلام کرد : گمرک جمهوری اسلامی ایران در بهره گیری از فناوری های نوین و سامانه های هوشمند جزء گمرکات برتر سطح جهان محسوب می شود و این مهم به همت تلاش شبانه روزی متخصصان داخلی حاصل شده است.

دکتر علی بعیدی مفردنیا که در مراسم معارفه سرپرست ستاد نظارت گمرکات استان هرمزگان سخن می گفت با بیان این مطلب ، اظهار داشت: در سال گذشته در زمینه کشف مواد مخدر رتبه نخست جهانی و در کشف کالای قاچاق در بین گمرکات جهان رتبه دوم را کسب نموده ایم.
دکتر بعیدی افزود: سیاست مدیریت جدید گمرک جمهوری اسلامی ایران توجه ویژه به نیروی انسانی به عنوان سرمایه مهم سازمان خواهد بود و این رویکرد جدید قطعا پیامدهای مثبت و ارزشمندی را برای گمرک به ارمغان خواهد آورد.

معاون برنامه ریزی و امور بین الملل گمرک جمهوری اسلامی ایران با اشاره به نقش محوری گمرک در اجرای سیاستهای کلان اقتصادی کشور اظهار داشت: از زمان اجرای سامانه نوین گمرکی و هوشمندسازی فرآیندها، گمرک هر ساله به عنوان دستگاه شاخص و برتر در جشنواره های مختلف داخلی و بین المللی مطرح شده است.
دکتر بعیدی از نقش مهم و استراتژیک گمرک شهید رجایی به عنوان بزرگترین گمرک اجرائی کشور نام برد و اظهار داشت: اقدامات و فعالیت های انجام شده در طول مدیریت آقای دشتانی در این ستاد بسیار مهم و ارزنده بوده و امیدواریم این روند مثبت با مدیریت جدید نیز استمرار یابد و توفیقات بیشتری در راستای معرفی هرچه بهتر گمرک حاصل گردد.