گمرکات استان هرمزگان به لحاظ حجم تجارت، گمرک اول کشور است

به گزارش روابط عمومی گمرک ایران، احمد ذاکری معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک ایران با بیان مطلب فوق در مراسم معارفه ناظر جدید گمرکات استان هرمزگان گفت: این گمرکات اولین و مهمترین گمرکات کشور به لحاظ حجم مبادلات تجاری (صادرات و واردات) است و ما نگاه ویژه‌ای به آن داریم.
ذاکری با اشاره به رونمایی از سه سامانه هوشمند گمرکی که مدتی قبل با حضور وزیر اقتصاد انجام شده، اظهارداشت: پلمپ هوشمند به‌عنوان یکی از پروژه‌های جدید گمرک، قادر به رصد کامل و دقیق کامیون‌ها به‌خصوص کامیون‌های ترانزیتی است و با استفاده از این ابزار الکترونیکی میزان قاچاق کالا به نحو چشمگیری کاهش خواهد یافت.
وی همچنین از راه‌اندازی سامانه جامع امور گمرکی به عنوان یکی از مهمترین اقدامات گمرک برای ایجاد شفافیت، سرعت و سهولت در انجام تشریفات ترخیص کالا یاد کرد.
معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک ایران در ادامه از حسین سعیدی و علیرضا قنبری سرپرستان قبلی حوزه نظارت گمرکات استان هرمزگان قدردانی و برای ابوالفضل اکبرپور که از سوی رئیس کل گمرک ایران به عنوان ناظر جدید این گمرکات منصوب شده است، آرزوی موفقیت کرد.
این گزارش حاکی است، ایرج حیدری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان نیز در این مراسم با اشاره به نقش تجارت در توسعه اقتصادی کشور و استان هرمزگان، ابراز امیدواری کرد که با حضور ناظر جدید گمرکات استان، اقدامات مثبت تری در جهت توسعه تجارت، تقویت تولید و رشد اقتصادی صورت گیرد.
وی همچنین با حمایت از ناظر جدید گمرکات استان هرمزگان و قدردانی از خدمات سرپرستان قبلی این حوزه، بر ارائه تسهیلات و خدمات مطلوب‌تر به صاحبان کالا و خدمت‌گیرندگان از گمرک تأکید کرد.
اظهارات ناظر گمرکات هرمزگان
براساس این گزارش ابوالفضل اکبرپور ناظر گمرکات استان هرمزگان نیز طی سخنانی کوتاه با قدردانی از زحمات حسین سعیدی و علیرضا قنبری سرپرستان قبلی گمرکات هرمزگان اظهارداشت: گمرکات استان هرمزگان دروازه اقتصادی کشور است و نبض اقتصاد بیشتر در اینجا می‌زند و به همین دلیل با تمام توان در خدمت تجار و بازرگانان و همچنین تولیدکنندگان هستیم.
وی افزود: زمانی که در گمرک تهران خدمت می‌کردم، از بیش از 10 واحد تولیدی بازدید داشتم و با مسائل و مشکلات آنها از نزدیک آشنا شدم، چرا که حمایت از تولید و تولیدکنندگان با توجه به اینکه امسال, سال رونق تولید نامگذاری شده از اهمیت زیادی برخوردار است.
ناظر گمرکات استان هرمزگان تأکید کرد: همه ما باید تلاش کنیم تا چرخ اقتصاد کشور بهتر و روان به گردش درآید و در این راستا گمرک می‌تواند نقش و تأثیرگذار زیادی داشته باشد.
وی ابراز امیدواری کرد که با کمک و همکاری کارکنان گمرکات استان هرمزگان، گام‌های بلندتری در جهت حمایت از تولید و صادرات و رونق اقتصادی منطقه برداشته شود.
شایان ذکر است که در این مراسم حکم انتصاب ابوالفضل اکبرپور از سوی معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک ایران به وی اعطا شد.