پیگیری مشکلات تجار از طریق رایزنان بازرگانی/ پروتکل‌های بهداشتی در بالاترین حد ممکن رعایت می‌شود

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه ایران بالاترین سطح پروتکل‌های بهداشتی را در منطقه دارد، گفت: در شرایط فعلی ما باید طرف‌های تجاری را در مورد رعایت پروتکل‌های بهداشتی متقاعد کنیم که این کار با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سفرا، وزارت امور خارجه و همراهی معاونت اقتصادی ریاست جمهوری و گمرک ج.ا. ایران در حال انجام است و هر زمان که لازم باشد سازمان توسعه تجارت ایران نیز وارد عمل می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم با بیان اینکه مرزهای کشور برای تجارت خارجی روزانه رصد و به تجار اطلاع‌رسانی می‌شود، اظهار داشت: سازمان توسعه تجارت ایران از طریق رایزن‌هایی که در کشورهای همسایه از جمله در عراق، افغانستان، ترکیه، ارمنستان و… دارد ، در حال حل مشکلات تجار است و سفرا نیز پیگیری‌های لازم در این زمینه را انجام می‌دهند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران در منطقه از نظر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حد بالایی قرار دارد و هیچ کشوری حتی ترکیه نمی‌تواند ادعا کند، پروتکل‌های بهداشتی‌ بالاتری از ما دارد، اما در حال حاضر به دلیل ویروس کرونا سخت‌گیری و کنترل در این زمینه بیشتر شده است.

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران عنوان کرد: ما باید طرف مقابل را متقاعد کنیم پروتکل‌های بهداشتی در بالاترین حد رعایت می‌شود و موضوع صادرات و واردات کشور ارتباطی با کرونا ندارد و به ویژه در زمینه مواد غذایی و خوراکی بالاترین استانداردهای بهداشتی رعایت می‌شود.

زادبوم گفت: خوشبختانه قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور بین‌الملل در این زمینه‌ با اختیارات تامی که دارد در کنار ما حضور دارد و در حال پیگیری امور و حل مشکلات تجار هستیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر اقتصاد کشور تحت تاثیر تحریم‌هاست و منابع درآمدی دولت کاهش یافته است و از طرفی بسیاری از کسب و کارها و بنگاه‌ها از ویروس کرونا آسیب دیده‌اند، گفت: در این شرایط آحاد افراد وظیفه دارند و باید همه سازمان‌ها و دستگاه‌ها برای کاهش آسیب‌های اقتصادی ناشی از کرونا اقدامات سریع را در دستور کار قرار دهند.