پیش جلسات کارگروه توسعه صادرات در گام پنجم

پنجمین پیش جلسه کارگروه توسعه صادرات با حضور کلیه اعضا و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، مسئول دبیرخانه کارگروه توسعه صادرات ایران در این جلسه، ضمن ارائه گزارشی از اقدامات و پیگیری‌های انجام شده جهت اجرایی کردن مصوبات جلسات قبل کارگروه، خواستار حضور پررنگ‌تر دستگاه‌های عضو کارگروه در جلسات و تصمیم گیری‌ها شد.
احسان قمری، با بیان اینکه تمام مصوبات به دستگاه‌های ذی‌ربط ابلاغ و مورد پیگیری قرارخواهد گرفت، ارسال کلیه صورت جلسات کارگروه توسعه صادرات به استانداری‌های سراسر کشور و همچنین سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت را از برنامه‌های دبیرخانه کارگروه اعلام کرد.
وی همچنین از کلیه اتحادیه‌ها و تشکل‌های صادراتی خواست مشکلات مجموعه خود را به صورت مکتوب و کارشناسی‌شده به میزهای کالایی سازمان توسعه تجارت ایران ارسال کرده تا بعد از بررسی مقدماتی با حضور نمایندگان مجموعه‌های عضو کارگروه، جهت بررسی و اتخاذ تصمیم نهایی به دبیرخانه کارگروه ارسال شود.
مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران در ادامه به ابلاغ مصوبات به دستگاه‌ها اشاره و اعلام کرد پیگیری‌های سازمان توسعه تجارت ایران تا اجرایی شدن مصوبات ادامه خواهد داشت .
قمری در پایان به دعوت از مسوولان سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها به ویژه استان‌های مرزی به کارگروه توسعه صادرات جهت بیان مشکلات استان‌ها در حوزه صادرات و مرتفع کردن مشکلات در کارگروه اشاره کرد و از اعضای کارگروه درخواست کرد نسبت به انعکاس موارد، مسائل و مشکلات صادرات به دبیرخانه کارگروه اقدام کنند.