واکنش گمرک به خبر ذرت های وارداتی در سال 1395

گمرک جمهوری اسلامی ایران در خصوص خبر ذرت های وارداتی در سال 1395 توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش روابط عمومی گمرک جمهوری اسلامی ایران در سال 95 مقدار 513 هزار تن ذرت دامی متعلق به 9 شرکت عمده واردکننده این محصول به انبارهای بندر امام خمینی (ره) وارد شده است که مقدار 20 هزار تن آن قبل از اظهار به گمرک توسط اداره استاندارد بندر مذکور مغایر با استاندارد و آلوده به سم آفلاتوکسین اعلام و مقرر می گردد از خروج کالا جلوگیری بعمل آید.
براساس این گزارش مابقی کالا به مقدار 493 هزارتن ذرت دامی طی 13 فقره اظهارنامه واردات قطعی به گمرک اظهار می گردد. متعاقبا گمرک بندر امام خمینی (ره) برابر ضوابط و مقررات جاری در خصوص ترخیص محموله های مزبور از سازمان دامپزشکی (قرنطینه) و استاندارد استعلام نموده و سازمان های مذکور برای 368 هزار تن ذرت دامی مجوز ترخیص صادر می کند که پس از انجام کلیه مراحل قانونی تشریفات واردات قطعی, این محموله ها از گمرک بندر امام خمینی (ره) ترخیص می شوند.
این گزارش می افزاید: براساس نظر اداره استاندارد مقدار 125 هزار تن ذرت دامی به دلیل عدم انطباق با استاندارد و آلوده به سم آفلاتوکسین غیر قابل ترخیص اعلام می گردد. گمرک نیز با استناد به نظر استاندارد و سپری شدن مهلت توقف قانونی کالا, برای مجموع 145 هزار تن ذرت دامی آلوده, اظهارنامه متروکه تنظیم و مراتب را به سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان خوزستان اعلام می نماید.

اشتراک گذاری در کلوباشتراک گذاری در فیس نمااشتراک گذاری در افسراناشتراک گذاری در google+اشتراک گذاری در telegram