نهمین کمیته مشترک تجاری ایران و پاکستان در تهران

معاون وزير و رييس كل سازمان توسعه تجارت ایران در در سفر خود به پاکستان، با معاون وزير امور اقتصاد پاكستان دیدار و در خصوص برگزاری نهمين كميته مشترك تجاري دو كشور به ميزباني وزير صنعت، معدن و تجارت طي يكماه آينده در تهران، گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم در حاشيه سفر هيات بلند پايه جمهوري اسلامي ايران به رياست وزير امور خارجه كشورمان به اسلام آباد، با اعزاز آدار معاون وزير امور اقتصادي پاكستان در خصوص برگزاری نهمين كميته مشترك تجاري دو كشور ملاقات و گفتگو كرد.

در اين دیدار ضمن طرح و بررسی محورهاي مهم تجارت و سرمايه گذاري و حمل و نقل دو كشور، مقرر شد نهمين نشست كميته مشترك تجاري دو كشور طي يك ماه آينده به ميزباني وزير صنعت، معدن و تجارت در تهران برگزار شود و همزمان نیز پنجمين نشست كميته مذاكرات تجارت آزاد بين ایران و پاکستان، با مسئولیت سازمان توسعه تجارت ایران، در تهران تشکیل شود.

در ادامۀ اين نشست، نمايندگان وزارت امور خارجه، وزارت راه و شهرسازي و وزارت نيرو درمورد پيگيري كميسيون مشترك اقتصادي دو كشور، صادرات برق، امور حمل و نقل دريايي، جاده اي و ريلي با طرف پاکستانی مذاكره کردند.

گفتنی است، مسئول كميسيون مشترك اقتصادي دو كشور از سوي جمهوري اسلامي ايران وزارت راه و شهرسازي و از سوي پاكستان وزارت امور اقتصادي این کشور است.