نایب رییس اتاق تهران: به تحریم بی اعتنا هستیم

نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران درباره آغاز دور تازه تحریم های ظالمانه آمریکا علیه کشورمان گفت: نباید خیلی به این تحریم ها اعتنا کنیم، تحت تاثیر قرار بگیریم یا دست از کار بکشیم.

منبع: ایرنا

 «علاالدین میرمحمد صادقی» روز شنبه در حاشیه دومین روز از چهاردهمین نمایشگاه بین المللی «ایران کانمین 2018» در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: در این دوره از نمایشگاه حضور معدن کاران در بیش از 100 غرفه چشمگیر است و نشان می دهد که بدون توجه به تحریم ها، به فعالیت خود ادامه می دهند.
نایب رییس اتاق تهران اظهار داشت: ادامه تولید همراه با تسهیل فضای کسب و کار در شرایط کنونی، می تواند بی اثرکننده تحریم ها باشد.
نایب رییس خانه معدن ایران ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران از سرمایه های معدنی سرشاری برخوردار است که استفاده از آنها نیازمند امکاناتی است که باید دولت و دست اندرکاران اکتشاف و استخراج معدن تامین کنند تا درآمدهای مورد نظر در این بخش محقق شود.
وی خاطرنشان کرد: در سال های گذشته کمک های دولت برای تجهیز معادن و تامین ماشین آلات اندک بود و بیشتر بخش خصوصی آن هم در حد توان خود پیش قدم می شد اما استفاده بیشتر از این مواهب خدادادی نیازمند فعالتر شدن هرچه بیشتر دولت و بخش خصوصی است.
میرمحمد صادقی تاکید کرد: دولت با کمک در تامین تجهیزات و ماشین آلات و همچنین ارائه تسهیلات با نرخ سود پایین می تواند به یاری فعالان معدنی بشتابد؛ این در حالی است که در گذشته دولت خود به واردات ماشین آلات می پرداخت و بدون دریافت بهره و به صورت اقساطی در اختیار فعالان معدنی قرار می داد.
به گزارش ایرنا، چهاردهمین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، ماشین آلات و تجهیزات معدن، راهسازی و صنایع وابسته (ایران کانمین 2018) از یازدهم آبان ماه با حضور 160 واحد تولیدی داخلی و 40 شرکت خارجی یا نمایندگی های آنها آغاز به کار کرد.
این نمایشگاه چهار روزه تا چهاردهم آبان همه روزه از ساعت 9 تا 17 ماه پذیرای علاقه مندان است.
بر پایه آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت، بیش از 10 هزار معدن در کشور وجود دارد که حدود 6 هزار معدن فعال و بقیه در دست تجهیز یا راکد است.
میزان استخراج سالیانه معادن کشور حدود 400 میلیون تن برآورد می شود که بیش از 60 درصد آنها مصالح ساختمانی است.