معرفی فرصت‌های صادراتی استان هرمزگان

دبیر میز روسیه و رایزن اسبق ایران در روسیه به همراه رایزن منتخب ایران در عراق در سفری به استان هرمزگان به منظور برگزاری همایش معرفی فرصت‌های صادراتی استان هرمزگان، ضمن بازدید از واحدهای تولیدی و صادراتی استان در خصوص ابعاد مختلف بازار روسیه و عراق با صادرکنندگان و فعالان تجاری هرمزگان دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، در این سفر، فرهاد پرند و عبدالامیر ربیهاوی طی نشستی با شرکت‌های تولید‌کننده و صادر‌کننده، با حضور سالاری، رئیس اتاق تعاون استان و هندیان، مدیر کل جذب سرمایه گذاری استانداری هرمزگان، پس از تشریح ظرفیت‌های بازار روسیه و عراق جلسۀ پرسش و پاسخ برگزار شد.

همچنین از شرکت تولیدی و فرآوری محصولات خرما، سایت پرورش میگو در شهرستان میناب روستای تیاب و شرکت فرآوری میگو از فرآیند تولید و بسته بندی محصولات متنوع این واحد ها بازدید و طی نشستی نیازمندیها و روش های ورود به بازار روسیه و کشورهای اوراسیا تشریح گردید. 

 در ادامۀ این سفر، رایزن اسبق بازرگانی روسیه و رایزن منتخب عراق با حضور در همایش کشت هزاره میناب، که در حوزه بازاریابی، بهره وری و الگوی کشت برگزار شد،  به تشریح بازار و نیازمندی‌های کشور‌های روسیه، موافقتنامه تجارت ترجیحی با اتحادیه اقتصادی اوراسیا و بازار عراق پرداختند.

گفتنی است، شهرستان میناب با ظرفیت تولید ۱۵ هزار تن میگو، ۶۵ هزار تن خرما و بیش از ۱۵۰ هزار تن محصولات باغی و  ۵۰۰ هزار تن محصولات زارعی در سال ۱۳۹۷ به عنوان قطب کشاورزی استان هرمزگان محسوب می گردد.