مرز ایران و افغانستان باز است/ تجار نگرانی در زمینه تجارت با افغانستان نداشته باشند

رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در افغانستان با بیان اینکه در حال حاضر مرز با افغانستان باز است، گفت: صادرات و تجارت با افغانستان برقرار است و در این زمینه مشکل و جای نگرانی برای تجار وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، محمدمهدی جوانمرد قصاب، با رد شایعاتی مبنی بر مسدود شدن مرز ایران و افغانستان افزود: با توجه به اهمیت روابط تجاری ایران و افغانستان و همچنین حفظ سلامت مردم دو کشور، جمهوری اسلامی ایران با ایجاد تمهیدات لازم در مرزها، ضمن رعایت کلیه اصول بهداشتی و کنترل تمامی موارد لازم در مورد بیماری‌ها به ویژه بیماری کرونا، به تجارت با این کشور ادامه می‌دهد.

وی اظهار داشت: تصمیم نهادهای دولتی دست اندرکار در امر تجارت کشور و مسئولان سازمان توسعه تجارت ایران بر حفظ صادرات کشور به خصوص در مرزهای شرقی و با کشور افغانستان است و به هیچ عنوان موضوع مسدود شدن مرز به دلیل بیماری کرونا مطرح نبوده و نیست.

جوانمرد قصاب ادامه داد: تمامی شایعاتی که در این خصوص بین افراد محلی و ترخیص‌کنندگان مرزی مبنی بر مسدود شدن مرز ایران و افغانستان و توقف تجارت با این کشور منتشر شده است، به شدت تکذیب می‌شود.

رایزن بازرگانی ایران در افغانستان در گفت: مرز جمهوری اسلامی ایران و افغانستان باز است و روند تجارت همچون گذشته با شدت و قدرت ادامه دارد و تجار هیچ نگرانی بابت ارسال محموله‌های صادراتی به کشور افغانستان نداشته باشند.