لزوم بهره‌گیری از ابزارها و ظرفیت ها برای توسعه صادرات

معاون وزیر صمت و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران در همایش “توسعه صادرات فرش ماشینی، فرصت ها و چالش ها”  با اشاره به ویژگیهای اقتصادی کاشان و جایگاه تولید فرش ماشینی در اقتصاد شهرستان کاشان به عنوان قطب تولید فرش ، برگزاری نمایشگاه فرش ماشینی در کاشان را به عنوان سیاست سازمان توسعه تجارت ایران در استفاده از ظرفیتهای مناطق کشور عنوان کرد و خواستار توجه جدی به مقوله برگزاری نمایشگاهها به عنوان یکی از ابزارهای اصلی توسعه صادرات غیر نفتی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، زادبوم، در این همایش، فرش ماشینی را صنعتی پر سود توصیف کرد که توسعه صادرات آن در گرو شناسایی فرصت ها و مطالعه ی دقیق بازار است.

وی افزود: توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص درونزایی و برونگرایی اقتصاد  نقشه راه پیش روی تجارت خارجی کشور است و تحقق آرزوی مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد غیر نفتی در گرو توجه به صادرات غیر نفتی خواهد بود.

معاون وزیر صمت و ریيس کل سازمان توسعه تجارت ایران، در خصوص آمار تجارت خارجی کشور افزود: طی 6 ماهه نشست سال جاری، سهم صادرات از 42 میلیارد دلار تجارت خارجی، 21 میلیارد دلار است که نشان دهنده ی عزم ما در لبیک به دعوت رهبری برای حرکت به سوی اقتصاد بدون نفت است.

گفتنی است، در همایش “توسعه صادرات فرش ماشینی، فرصت ها و چالش ها” معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران، ریاست اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کاشان، فرماندار ویژه کاشان و نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی به ایراد سخنرانی پرداختند.