طرحی برای معرفی محصولات تولیدی اصفهان به شبکه بزرگ تری از بازرگانان

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان ، رئیس کمیسیون تجارت، خدمات و ارتباطات اتاق بازرگانی اصفهان از تشکیل جلسه‌ای در خصوص رفع مشکلات مربوط به کدهای صوری اقتصادی با حضور رئیس کل دادگستری، استاندار، دادستان و مدیرکل دارایی استان اصفهان در اتاق بازرگانی خبر داد و خواستار طرح مشکلات اعضای کمیسیون در این خصوص شد.
احمد پزنده در ادامه با بیان اینکه به رغم پتانسیل بالای استان اصفهان در کالاهای صادراتی، آمار صادرات مطلوب نیست، یکی از علل این امر را بروکراسی شدید اداری و اجرای 150 درصدی قانون در این استان دانست.
فرشته امینی، نایب رئیس کمیسیون تجارت نیز در این جلسه با بیان اینکه ایران پذیرای سکونت تعداد زیادی از تبعه‌های افغانی، سوری و عراقی است، سهم استان اصفهان را در این خصوص بالا دانست.
وی افزود: از سوی دیگر، این کشورها جزو بزرگ ترین بازارهای محصولات و خدمات ایرانی هستند و بیشترین کالاهای آنها از طریق شبکه بازرگانان محلی، واسطه های مرزی و بروکرها تامین می شود.
عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی اصفهان در ادامه تصریح کرد: طرح تسهیلگری بازرگانی بین‌المللی به منظور استفاده حداکثری اقتصاد استان از بازار این کشورها و سهم حداکثری در تامین کالا و خدمات و متعاقب آن، پیشنهاد تخصیص میزی به این کشورها در اتاق بازرگانی ارائه شده است.
امینی با بیان اینکه حضور نمایندگان این کشورها در اتاق بازرگانی در ایجاد شناخت کافی از صنعت اصفهان و پتانسیل‌های موجود در این زمینه نقش مهمی دارد، این امر را منجر به معرفی محصولات تولیدی اصفهان به شبکه بزرگ تری از بازرگانان دانست.
در ادامه جلسه، اعضای کمیسیون ایجاد بانک اطلاعاتی قوی از واحدهای تولیدی اصفهان و دسترسی کشورهای همسایه به این اطلاعات را در توسعه روابط با این کشورها و درگیر کردن شرکت‌های کوچک و متوسط به صادرات موثر دانستند.
اعضا همچنین خواستار تشکیل کنسرسیوم صادرات به کشورهای همسایه از جمله سوریه شده، این امر را در افزایش توان رقابتی واحدهای تولیدی مهم ارزیابی کردند.

مطالب مرتبط
قابل توجه اعضای اتاق بازرگانی و فعالان اقتصادی استان اصفهان قابل توجه اعضای اتاق بازرگانی و فعالان اقتصادی استان اصفهان
طرحی برای معرفی محصولات تولیدی اصفهان به شبکه بزرگ تری از بازرگانان طرحی برای معرفی محصولات تولیدی اصفهان به شبکه بزرگ تری از بازرگانان
اتاق بازرگانی حامی اقتصاد شفاف است/ فعال اقتصادی نباید از فعالیت در اصفهان واهمه داشته باشد اتاق بازرگانی حامی اقتصاد شفاف است/ فعال اقتصادی نباید از فعالیت در اصفهان واهمه داشته باشد
اعلام آمادگی بخش فولاد استان برای سرمایه گذاری در معادن اعلام آمادگی بخش فولاد استان برای سرمایه گذاری در معادن
چگونه از ایمیل مارکتینگ در صادرات استفاده کنیم؟ چگونه از ایمیل مارکتینگ در صادرات استفاده کنیم؟
مدیریت نقدینگی مناسب؛ ضامن عبور موفق از شرایط تحریم/ واحدهای تولیدی با بهره‌وری پایین، بزرگ‌ترین بازندگان شرایط جدید اقتصادی کشور مدیریت نقدینگی مناسب؛ ضامن عبور موفق از شرایط تحریم/ واحدهای تولیدی با بهره‌وری پایین، بزرگ‌ترین بازندگان شرایط جدید اقتصادی کشور
اولویت قوه قضائیه در پروند ه های کلان اقتصادی اعاده حقوق بیت المال و جبران ضرر وزیان مردم است/ شفافیت گلوگاه مبارزه با فساد است / ارتقاء شفافیت و مدیریت تعارض منافع دو شاه کلید مبارزه با فساد/ اولویت قوه قضائیه در پروند ه های کلان اقتصادی اعاده حقوق بیت المال و جبران ضرر وزیان مردم است/ شفافیت گلوگاه مبارزه با فساد است / ارتقاء شفافیت و مدیریت تعارض منافع دو شاه کلید مبارزه با فساد/
ظرفیت های مناسب بازار بورس برای سرمایه گذاری فعالان اقتصادی ظرفیت های مناسب بازار بورس برای سرمایه گذاری فعالان اقتصادی
اتاق بازرگانی اصفهان میزبان هیات گردشگری لهستانی اتاق بازرگانی اصفهان میزبان هیات گردشگری لهستانی
عمان؛ کشوری با مزیت های کم نظیر عمان؛ کشوری با مزیت های کم نظیر