ضرورت رفع مشکلات صادرکنندگان

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در حاشیه هشتمین پیش جلسه کارگروه توسعه صادرات بر ضرورت مرتفع کردن مشکلات صادرکنندگان در کارگروه توسعه صادرات تاکید کرد و با اشاره به حضور کلیه دستگاه های تاثیرگذار در حوزه صادرات در کارگروه مذکور، خواستار اجرایی شدن مصوبات کارگروه توسعه صادرات توسط دستگاه های اجرایی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم از جمله معضلات و مشکلات ارائه شده به دبیرخانه کارگروه را موضوعات ورود موقت دانست و اظهار داشت: پس از برگزاری چهار جلسه با محوریت موضوع مذکور، امیدواریم مشکلات ورود موقت با همکاری گمرک جمهوری اسلامی ایران و بانک مرکزی مرتفع شود.

دبیر کارگروه توسعه صادرات افزود: حدود ۱.۱ میلیارد دلار صادرات از محل ورود موقت در سال ۱۳۹۷ انجام شده که تعیین تکلیف این میزان صادرات در خصوص رفع تعهد ارزی از اولویت‌های کارگروه توسعه صادرات است.

زادبوم همچنین از همکاری کلیه دستگاه‌ها در جهت برگزاری هرچه مطلوب‌تر کارگروه توسعه صادرات قدردانی کرد.

در ادامه، محسن دارابی، رئیس سازمان صمت استان کرمانشاه در هشتمین پیش جلسه کارگروه توسعه صادرات ضمن تشریح ظرفیت‌های صادراتی استان کرمانشاه و صادرات ۱.۸ میلیارد دلاری این استان از ابتدای سال جاری، خواستار حل مشکلات صادراتی استان کرمانشاه از طریق کارگروه توسعه صادرات شد.

دارابی، مشکلات مرزی، گمرک، حمل و نقل یکسره و مشوق های صادراتی را از مهم ترین مشکلات استان دانست و خواستار توجه ویژه در خصوص تخصیص مشوق های صادراتی با برش استانی شد.

گفتنی است، هشتمین پیش جلسه کارگروه توسعه صادرات با محوریت رفع مشکلات صادرات استان کرمانشاه و با حضور مسئولان استانی در سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد.