شیراز میزبان رایزنان بازرگانی ایران

دبیر میز روسیه از برگزاری نشست هم اندیشی فعالان اقتصادی استان فارس با هدایت و نظارت معاونت توسعه بازارهای صادراتی سازمان توسعه تجارت ایران و حضور رایزنان بازرگانی خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، فرهاد پرند، در این خصوص اظهار داشت: فعالان اقتصادی استان فارس با حضور رایزن بازرگانی کنونی ایران در پاکستان و دبیران میزهای کشوری روسیه، اندونزی، عمان و ترکیه که رایزنان بازرگانی سابق ایران در کشورهای هدف بوده‌اند، در شیراز  گرد هم آمدند.

وی در خصوص محورهای این نشست افزود: این جلسه با هدف تشریح برنامۀ اعزام رایزنان بازرگانی به کشورهای هدف صادراتی، بررسی ظرفیت‌های بازارهای کشورهای روسیه و اوراسیا، اندونزیري، عمان و  همچنین  بررسی مشکلات تجار و صادرکنندگان استان برگزار شد.

پرند بیان کرد: با توجه به اینکه استان فارس به عنوان قطب صادراتی محصولات صنعتی، غذایی و دارویی است، نیازمند حمایت بیشتر دولت  از واحدهای تولیدی و صادراتی این استان در راستای توسعۀ صادرات غیرنفتی خواهد بود.

گفتنی است، این نشست با همکاری شرکت شهرک‌های صنعتی و سازمان صمت استان فارس و در حاشیه اولین نمایشگاه صنایع کوچک و متوسط در شیراز برگزار گردید و هیات اعزامی، ضمن حضور در نمایشگاه از چند واحد تولیدی در سطح استان نیز بازدید کردند.