رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد: قرار گرفتن تجارت خارجی کشورمان در تراز جهانی با راه اندازی سامانه جامع تجارت/ دریافت اطلاعات به روز تجارت خارجی کشور با استفاده از سامانه جامع تجارت

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم با بیان این مطلب، افزود: با توجه به اینکه با استفاده از سامانه جامع تجارت ایران، دخالت افراد و سلایق اشخاص از تجارت خارجی کم کم حذف می گردد، تجارت خارجی کشورمان در تراز جهانی قرار می‌گیرد.

وی افزایش سرعت عمل در تجارت خارجی را از دیگر مزایای سامانه جامع تجارت دانست و تصریج کرد: با سامانه جامع تجارت، در شاخص های مرتبط با زمان در تجارت جهانی رتبه کشورمان بهبود و ارتقا خواهد یافت.

معاون وزیر و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران در ادامه گفت: انجام فرآیندهای کاری صادرکنندگان و واردکنندگان در این سامانه تسهیل خواهد یافت و هزینه ها برای تجار کاهش خواهد یافت و به حداقل می‌رساند.

دریافت اطلاعات به روز تجارت خارجی کشور با استفاده از سامانه جامع تجارت

زادبوم همچنین تصریح کرد: در این سامانه هر تاجر با یک درگاه مواجه است و کار خود را از طریق یک درگاه به جلو می‌برد و ارایه داده های مورد نیاز در حوزه تجارت خارجی از طریق دستگاه های مرتبط نیز با یک درگاه انجام خواهد شد.

وی این سامانه را مورد تاکید رییس جمهور و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز دانست و اضافه کرد: تصمیم گیران حوزه اقتصادی نیاز به اطلاعات صحیح و به روز دارند و این سامانه از لحاظ تعادل در صادرات و واردات به ما کمک خواهد کرد.

معاون وزیر و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه سرعت و دقت بیشتر در انجام فرآیندها از مزایای دیگر این سامانه است، ادامه داد: شرایط ارزی کشور و شرایط تجارت و اقتصاد با شیوع ویروس کرونا نیاز به سامانه جامع تجارت را بیشتر مشهود کرده است.