روند عادی تجارت میان ایران و افغانستان ادامه دارد

روند عادی تجارت میان ایران و افغانستان ادامه دارد

روند عادی تجارت میان ایران و افغانستان ادامه دارد

رایزن بازرگانی سابق ایران در افغانستان گفت: با علیرغم برخی اخبار اعلامی، مشکلی برای عبور و مرور محموله‌های تجاری ایرانی در مرز میلک و گمشاد وجود ندارد.

رایزن بازرگانی سابق ایران در افغانستان گفت: با علیرغم برخی اخبار اعلامی ، مشکلی برای عبور و مرور محموله‌های تجاری ایرانی در مرز میلک و گمشاد وجود ندارد.
به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، محمد مهدی جوانمرد قصاب با اشاره به اینکه هیچ محدودیتی برای تجار افغانستان به جهت ارسال محموله‌هایی تجاری وجود ندارد، گفت: اگرچه پیش‌بینی ما این بود که به دلیل حمله طالبان به گمرک میلک و گمشاد بسته شود اما علیرغم اینکه دو گمرک دیگر مشترک در مرز افغانستان یعنی دوغارون و ماهیرود در دست طالبان است، عبور و مرور در آنها با خللی روبرو نبوده است.
وی افزود: هم اکنون هیچ مشکلی پیش روی تجار و بازرگانانی که با افغانستان مراودات تجاری دارند نبوده و تا بعدازظهر امروز نیز عبور و مرور در حال انجام است، لذا، تجار بدون نگرانی به ارسال محموله های خود ادامه دهند.
رایزن بازرگانی سلابق ایران در افغانستان اضافه کرد:  امروز نیز با وجود شدت درگیری‌ها در افغانستان میان دولت مرکزی و طالبان در ولایت نیمروز، اتفاق خاصی نیفتاده و عبور و مرور محموله های تجاری همچنان ادامه دارد.
جوانمرد قصاب همچنین از رشد ۱۰ درصدی تجارت ایران و افغانستان در سه ماهه ابتدای سال جاری خبر داد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *