راه‌اندازی سامانه حامی برای پشتیبانی حقوقی از فعالان اقتصادی

قوه قضاییه در یکی از تازه‌ترین اقداماتش، سامانه‌ای با عنوان حمایت حقوقی-قضایی از سرمایه‌گذاری مشروع راه‌اندازی کرده که قرار است محلی برای حفاظت و حمایت از سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی باشد.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، این معاونت طی نامه‌ای به اتاق ایران، از تمامی فعالان بخش خصوصی خواسته است با ثبت‌نام در این سامانه از خدمات حقوقی آن بهره‌مند شوند. بر اساس این ابلاغیه، هدف از راه‌اندازی این سامانه «تعامل نظام‌مند و مستمر با فعالان بخش خصوصی برای اطلاع از مسائل و مشکلات حقوقی و قضایی تولید، سرمایه‌گذاری، اشتغال و سایر سیاست‌های کلی اقتصادی مقاومتی و نیز حمایت‌های لازم برای رفع مسائل و مشکلات حقوقیه قضایی سرمایه‌گذاری و ایجاد هماهنگی و انسجام در امور مشاوره، کارشناسی و داوری مربوط به دعاوی و اختلافات پرونده‌های تجاری و اقتصادی، عنوان شده است.

بر همین اساس، تمامی فعالان اقتصادی و اعضای اتاق بازرگانی تهران می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی www.hami.adliran.ir نسبت به ثبت‌نام در این سامانه اقدام کنند. همچنین بنا بر اعلام معاونت اجتماعی و پیشگیری از جرم قوه قضائیه، فعالان اقتصادی جهت هماهنگی و پیگیری‌های آتی می‌توانند با مسول دبیرخانه ستاد مرکزی این سامانه، آقای اکبر حسینی ضیا، با شماره‌ تلفن‌های 66701613 و 09126839938  تماس برقرار کنند.