دیدار روسای اتاق های بازرگانی ایران و اصفهان با رئیس اتاق بازرگانی و صنایع قطر

در حاشیه هفتمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و قطر، روسای اتاق های بازرگانی ایران و اصفهان با رئیس اتاق بازرگانی و صنایع قطر دیدار و گفتگو نمودند.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان در این دیدار ضمن تشریح اولویت‌های راهبردی اتاق ایران برای همکاری با کشور قطر، بر ضرورت تبادل هیات‌های تجاری بین دو کشورتاکید شد. همچنین رئیس اتاق بازرگانی ایران صنایع ساختمان،کشتیرانی، ترانزیت، گردشگری، پتروشیمی، انرژی، هتل‌سازی ، غذایی ، لبنی ، دارویی و لوازم پزشکی را از جمله مهم‌ترین زمینه‌های همکاری مشترک ایران و قطر دانست و تاکید کرد: ایران و قطر می‌توانند همکاری‌های سه‌جانبه و چندجانبه داشته باشند.
غلامحسین شافعی تصریح کرد: شیلات و آبزیان  و همچنین صنایع لبنی برای سرمایه گذاری قطر در ایران از حیث تولید برای بازار قطر بسیار مستعد و قابل اجراست.
مسعود گلشیرازی،رئیس اتاق بازرگانی اصفهان نیز به تشریح محورهای ۵ گانه پیشنهادی در حوزه سرمایه گذاری و مشارکت قطر با تجار و فعالان اقتصادی اصفهانی پرداخت.
در ادامه این نشست، خلیفه بن جاسم آل ثانی، رئیس اتاق بازرگانی و صنایع قطر ابراز امیدواری کرد زمینه سرمایه گذاری و تجارت بین ایران و قطر  توسعه یابد.
وی تاکید کرد: ایران و قطر به عنوان دو کشور دوست و همسایه، جدای از مناسبات فرامنطقه‌ای لازم است که در منطقه همکاری خود را روز به روز گسترش داده و الگویی برای دیگر کشورها باشند.