در بازدید از مرکز دائم صادرات و فرصت‌های سرمایه‌گذاری تسهیل مسیر ورود تولیدکنندگان به بازارهای صادراتی

مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران از نمایشگاه دائم صادرات و فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، احسان قمری، مدیر کل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران، در بازدید از مرکز دائم صادرات و فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران که توسط بخش خصوصی و با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان توسعه تجارت ایران تاسیس شده است، این گونه مراکز را حلقه مفقوده صادرات غیرنفتی دانست.
وی در ادامه با اشاره به خدمات قابل ارائه به تولیدکنندگان جهت ورود به بازارهای صادراتی در این مراکز، خواستار توجه جدی‌تر به این‌ مراکز و این گونه فعالیت‌ها شد.
مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران، برپایی این مراکز در شرایط فعلی کشور و با وجود تحریم‌های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران را گامی مهم در تبدیل تهدیدات به فرصت‌ها عنوان کرد و حضور ۳۰ هیات خارجی در این مرکز و انعقاد قرارداهای صادراتی و همچنین ارائه خدمات به بیش از ۶۵۰ واحد تولیدی و صادراتی از ابتدای سال‌ جاری توسط این مرکز را بسیار ارزشمند دانست.
قمری استفاده از نیروهای جوان و متخصص در این مرکز و دغدغه صادراتی در شرایط فعلی کشور را نقطه عطف فعالیت این‌گونه مراکز دانست و از آمادگی سازمان توسعه تجارت ایران جهت حمایت از این گونه فعالیت‌ها خبر داد.
لازم به توضیح است مرکز دائم صادرات و فرصت های سرمایه‌گذاری ایران با هدف معرفی توانمندی‌های صادراتی و نیز فرصت‌های سرمایه‌گذاری به خریداران و سرمایه‌گذاران خارجی، تاسیس شده است و با ارائه خدمات تسهیل‌گری تجاری، محصولات و فرصت‌های سرمایه‌گذاری شرکت‌های ایرانی را به شکل صحیح به خریداران خارجی اعم از هیات‌های تجاری معرفی و با استفاده از الگوی صحیح آنان را در فرآیند صادرات و ارتباط با خریداران مساعدت می‌کند.
هدف این مرکز حمایت از تولیدکنندگان داخلی با هدف توسعه صادرات کالا و خدمات ایرانی و جذب سرمایه‌های خارجی و داخلی است