تمرکز مشوق‌های صادراتی بر توسعه زیرساخت‌های صادراتی

مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به تدوین پیش‌نویس بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال ۱۳۹۹ و ارسال آن به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی جهت تصویب و ابلاغ توسط معاون اول رئیس جمهور، تمرکز این بسته را بر توسعه و تجهیز زیرساخت‌های صادراتی به ویژه در استان‌های مرزی عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، احسان قمری با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران، با هفت کشور همسایه مرز زمینی دارد، تقویت و توسعه زیرساخت‌ها با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به ویژه در استان‌های هم‌مرز با عراق، از جمله خوزستان، کردستان و کرمانشاه، را با اهمیت دانست.

وی افزود: بیش از ۵۰ درصد از اعتبارات مشوق‌های صادراتی به تجهیز و توسعه زیرساخت‌های صادراتی در نواحی مرزی اختصاص یافته و در صورت تخصیص و ابلاغ بودجه‌های لازم نسبت به حمایت از این بخش‌ها اقدام خواهد شد.

مدیر کل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران از سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور خواست تا زیرساخت‌های صادراتی استان‌ها را بررسی کرده و مراتب را به انضمام دلایل توجیهی و کارشناسی به سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کنند.