به کشاورزی بعنوان بخش مولد اقتصاد، نگاه ویژه ای دارم

به کشاورزی بعنوان بخش مولد اقتصاد، نگاه ویژه ای دارم

فرهاد دژپسند در پی معرفی وی از سوی رئیس جمهور به عنوان وزیر پیشنهادی اقتصاد، با حضور در کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی به ارائه برنامه ها و پاسخ به سوالات نمایندگان پرداخت.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، فرهاد دژپسند در این دیدار در پاسخ به سوالی مبنی بر نگاه وی به بخش کشاورزی اظهار داشت: خوشبختانه موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد من در ارتباط کامل با کشاورزی بوده و در حال حاضر هم در حوزه اقتصاد کشاورزی مشغول به تدریس هستم و از همه مهمتر چون فرزند یک خانواده کشاورز هستم به موضوعات مبتلا به شاغلین این بخش اشراف لازم را دارم و همین موضوع به تقویت نگاه حمایتی و ویژه من به حوزه کشاورزی بعنوان بخش مولد در کشور کمک کرده است.

وی در ادامه با اشاره به لزوم حفظ و صیانت از بیت المال در جایگاه امانتدار و امین مردم تصریح کرد: انضباط مالی، گمشده اقتصاد ماست که باید با اعمال قوانین سختگیرانه، امکان هرگونه سوء استفاده را سلب کرد.

وزیر پیشنهادی اقتصاد با بیان اینکه باید از تجربه موفق دنیا در زمینه مدیریت اقتصاد کشور استفاده کنیم، خاطرنشان کرد: در داخل نیز می توانیم با تشکیل هسته های اندیشه ورز، از تخصص و تجربه اقتصاددانان ایرانی استفاده کنیم.

دژپسند افزود: اجرای سیاستهای آمایش سرزمینی، اصلاح نظام بانکی، توسعه بورس، رفع موانع تولید و تجارت، توجه ویژه به بخش واقعی اقتصاد، ساماندهی سهام عدالت و مالیات سبز از جمله برنامه های اولویت دار و مورد تاکید من در صورت تصدی وزارت اقتصاد است.

این گزارش حاکی است، وزیر پیشنهادی اقتصاد همچنین صبح امروز در یک نشست تخصصی با اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، بار دیگر در این کمیسیون حضور یافت و ضمن استماع دغدغه های نمایندگان، برنامه ها و راهکار های برون رفت از شرایط فعلی اقتصاد کشور را تشریح کرد.

وی با تاکید بر اینکه ابعاد اقتصاد بسیار پیچیده است، گفت: اگر منابع مالی، سرمایه ای و انسانی به درستی بکارگیری شود، می توانیم شاهد اقتصادی شکوفا و با رشد اقتصادی مثبت باشیم.

دژپسند تاکید کرد:با اهرم قرار دادن تنها 30درصد از دارایی های دولت، ضمن به گردش درآوردن این سرمایه عظیم راکد، می توانیم از تنگناهای این برهه خاص اقتصاد کشور عبور کنیم.

وزیر پیشنهادی اقتصاد در ادامه حضور خود در مجلس شورای اسلامی، با حضور در فراکسیون نمایندگان ولایی، طی سخنانی بر گذار از تلاطم و ایجاد ثبات اقتصادی بعنوان اصلی ترین برنامه خود در وزارت اقتصاد تاکید کرد.

وی خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی اقتصاد کشور را نمی توان با روشهای مرسوم و سنتی مدیریت کرد بلکه در این زمینه استفاده از تجربه جهانی و دانش تخصصی و فارغ از هرگونه جهت گیری سیاسی راهگشا خواهد بود.