بهره‌برداری از چند رویداد نمایشگاهی تا پایان سال جاری

رایزن بازرگانی ایران در عراق از برگزاری نمایشگاه تخصصی کیف و کفش و چرم ایران به عنوان اولین رویداد مرکز تجاری دائم ایران در عراق خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، ناصر بهزاد،  با اشاره به اینکه این اقدام کمک به فراهم شدن زمینه تجارت سالم بین ایران و عراق و  افزایش سهم در  بازار این کشور خواهد بود، اظهار داشت: اولین رویداد این مرکز در قالب نمایشگاه تخصصی  کیف و کفش و چرم ایران برگزار شد و رویداد های دیگر نیز تا پایان سال جاری اجرایی خواهند شد.

وی افزود: برای این رویدادها که  با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران  و حمایت سفارت ایران در عراق برگزار می‌شود، تسهیلات و شرایط مناسبی به منظور مشارکت شرکت‌های توانمند و نمونه صادراتی ایران در نظر گرفته شده  که بستر مناسبی جهت معرفی کالاهای ایران و ایجاد زمینه همکاری دوجانبه خواهد بود.

رایزن بازرگانی ایران در عراق با تأکید بر ظرفیت سازی برای  توسعه فروش  و انعقاد قراردادهای تجاری بین بازرگانان دو کشور در سال حمایت از کالای ایرانی، گفت:  برمبنای توافق صورت گرفته با طرف عراقی، نمایشگاه‌های فرش ماشینی، سنگ، مبلمان اداری و تجهیزات  برق و انرژی بصورت هفتگی و تا پایان سال جاری در این مرکز برگزار می‌شود.

بهزاد افق پیش روی تجارت دو کشور را شرایط مثبتی برای همکاری‌های اقتصادی دو جانبه توصیف کرد و انجام  هرگونه بازارسازی و بازاریابی مستقیم شرکت‌ها به ویژه از طریق اعطای نمایندگی فروش، ایجاد دفتر، پخش وتوزیع، سرمایه گذاری در طرح های کلان را موجب رشد تعاملات اقتصادی ایران و عراق دانست.