برگزاری نشست‌های تخصصی شناسایی فرصت‌های صادراتی

مدیر کل دفتر آسیا و اقیانوسیه گفت: پس از استقبال شرکت‌های صادراتی از همایش معرفی بازار ترکیه و زمینه‌های همکاری تجاری و سرمایه‌گذاری، با حضور رایزن بازرگانی این کشور و مشارکت اتاق بازرگانی مشترک ایران و ترکیه در سازمان توسعه تجارت ایران، نشست‌های تخصصی مشابه با موضوع دیگر کشورهای هدف برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، سیدرضا سیدآقازاده، با اعلام این خبر اظهار داشت: این همایش به زبان انگلیسی و با حضور 110 شرکت صادراتی  برگزار شد که رایزن بازرگانی سفارت ترکیه در ایران، با توجه به نیازهای شناسایی شده از سوی سازمان توسعه تجارت ایران، به ارائۀ مطالبی در خصوص آنتی دامپینگ، سیف گارد، استانداردها، قوانین تآسیس و ثبت شرکت و تعرفه‌های گمرکی پرداخت.

وی با تأکید بر اهمیت ایجاد کانال ارتباطی میان بنگاه‌های صادراتی و سازمان توسعه تجارت ایران افزود: به منظور افزایش تعامل هر چه بیشتر بخش خصوصی با سازمان توسعه تجارت ایران و احصای مشکلات، خواسته‌ها، تبادل نظر، اخذ ایده‌ها و انتشار اخبار مرتبط، کانال‌های ارتباطی در فضای مجازی برای شرکت‌های حاضر در اینگونه نشست‌ها راه‌اندازی می‌شود.

 مدیر کل دفتر آسیا و اقیانوسیه از برگزاری  نشست‌های بعدی با موضوع کشورهای هدف صادراتی و به صورت تخصصی تر خبر داد و گفت: برای حضور رایزنان بازرگانی کشورهای هند، چین، پاکستان، افغانستان، مالزی، اندونزی و دیگر کشورهای عمده هدف صادراتی و  همچنین  اتاق‌های بازرگانی مشترک این کشورها برنامه‌ریزی شده که پس از اعلام زمان برگزاری، ثبت نام به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد.

گفتنی است، در پایان این نشست، پرسش و پاسخ با حضور رایزن بازرگانی ترکیه در ایران و رئیس اتاق مشترک ایران و ترکیه برگزار گردید.