برگزاری ششمین پیش جلسه کارگروه توسعه صادرات

ششمین پیش جلسه کارگروه توسعه صادرات با حضور نمایندگان دستگاه‌های عضو و به ریاست حمید زادبوم، دبیر کارگروه توسعه صادرات برگزار شد .

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، زادبوم، معاون وزیر صمت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در این جلسه، اظهار داشت: پیگیری‌های مستمر جهت اخذ اختیارات اصل ۱۲۷ قانون اساسی برای کارگروه توسعه صادرات صورت گرفته که ضرورتی برای ضمانت اجرایی مصوبات این کارگروه در راستای رفع مشکلات صادرکنندگان است.

دبیر کارگروه توسعه صادرات دعوت از مسئولان سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها جهت حضور در کارگروه و بیان مسائل و مشکلات را از برنامه‌های کارگروه عنوان کرد و از اعضای این کارگروه خواست تا حضور جدی‌تری در جلسات داشته باشند .

معاون وزیر صمت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران، ابلاغ و پیگیری اجرای مصوبات را از وظایف دبیرخانۀ کارگروه دانسته و همکاری دستگاه‌های عضو در اجرای مصوبات را ارزشمند توصیف کرد.

زادبوم در پایان با اشاره به تصویب و ابلاغ بستۀ حمایت از صادرات غیر نفتی سال ۱۳۹۸، اظهار امیدواری کرد که با ابلاغ بودجه مشوق‌های صادراتی، امکان حمایت و تشویق صادرکنندگان فراهم شود.