برگزاری رویدادهای نمایشگاهی ایران در عراق

رایزن بازرگانی ایران در عراق از برگزاری 4 رویداد نمایشگاهی ایران در عراق در طول خرداد ماه 98 با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، ناصر بهزاد با اعلام این مطلب گفت: در راستای سیاست های راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور توسعه همکاری‌های تجاری بین ایران و عراق و افزایش صادرات غیرنفتی، ۴ رویداد نمایشگاهی از برندهای صادراتی ایران برگزار خواهد شد.

وی افزود: این رویدادها شامل جشنواره فروش رمضانی در بغداد، نمایشگاه اختصاصی فرش‌های نفیس دستباف ایران در بغداد، پاویون ایران در نمایشگاه بین المللی مخابرات، فناوری اطلاعات و رسانه در اربیل و نمایشگاه اختصاصی ایران در اربیل خواهد بود.

رایزن بازرگانی ایران در عراق هدف از ایجاد این نمایشگاه‌ها تقویت حضور شرکت‌های ایرانی برای توسعه فروش و ایجاد شبکه‌های توزیع صادراتی دانست و اظهار داشت: بازار عراق آماده استفاده از کالای با کیفیت ایرانی است و حضور واحدهای تولیدی و صادراتی خوشنام برای برنامه‌ریزی بلند مدت می‌تواند ضمن کسب سهم مناسب از این بازار موجب تحرک زنجیره تولید داخلی و پیوند آن با تقاضاهای بازار هدف گردد.

بهزاد گفت: با توجه به استقبال از این نمایشگاه‌ها حضور 300 شرکت ایرانی در این 4 رویداد پیش‌بینی می‌شود.

وی آسان بودن مواصلات زمینی از اربیل به ایران و تنوع زمینه‌های سرمایه گذاری و فعالیت اقتصادی در بغداد را برای توسعه مبادلات بازرگانی مهم دانست و خاطر نشان ساخت: همگرایی مناسب شرکت‌های ایرانی و عراقی تکمیل کنندۀ نقشه راهی است که همکاری‌های دوجانبه دو کشور را افزایش خواهد داد.