برگزاری اولین میز توسعه صادرات فرش ماشینی در کاشان

در پی تفویض میز توسعه صادرات فرش ماشینی به کاشان، اولین جلسه این میز با حضورمعاون وزیر صمت و ریيس کل سازمان توسعه تجارت ایران، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کاشان، رييس اداره صمت کاشان و تعدادی از صادرکنندگان، تولیدکنندگان، اساتید دانشگاه و اعضای پارک علم و فناوری کاشان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم در نخستین میز توسعه صادرات فرش ماشینی در کاشان، از آمادگی سازمان توسعه تجارت ایران برای کمک به تامین مواد اولیه فرش ماشینی، در صورت نیاز به تهاتر، خبر داد.

وی در خصوص گلایه های برخی از صادرکنندگان از مشکلات ارزی، افزود: تعهد ارزی، در شرايط كنوني تصميمي براي تامين ارز واردات كالاهاي ضروري و مورد نياز كشور است و  پس از بخشنامه ارديبهشت ماه بانك مركزي و تثبيت نسبي نرخ ارز ، آرامش نسبی در تجارت خارجي حکمفرما شده است.

زادبوم گفت: به تاييد بانك مركزي ، از سال گذشته تا امسال 25 میلیارد دلار ارز به کشور بازگشته است و جا دارد از صادركنندگان عزيز، تقدير  شود.

گفتنی است، در این نشست صادرکنندگان مشکلات خود را در خصوص قیمت پایه گمرکی، هزینه های حضور در نمایشگاه های خارجی، حمل و نقل، تامین مواد اولیه و مسائلی از  این دست را مطرح کردند.