با هدف بررسی ظرفیت‌های تجاری صورت می‌گیرد: سفر رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران به سیستان و بلوچستان

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با هدف بررسی ظرفیت‌های تجاری و بازرگانی سیستان و بلوچستان به این استان سفر خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران به نقل از سازمان صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان، حمید زادبوم ، به منظور بررسی ظرفیت‌های استان مرزی سیستان و بلوچستان در زمینه تجارت و بازرگانی در رأس تنی چند از مدیران این سازمان به سیستان و بلوچستان سفر می‌کند.

لازم به ذکر است، دیدار با استاندار سیستان و بلوچستان،بازدید از گمرک و بازارچه مرزی و منطقه ویژه اقتصادی میرجاوه، بازدید از گمرک و بازارچه مرزی و پایانه تخصصی صادراتی میلک، بازدید از بازارچه مرزی گمشاد و شرکت در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی و شورای ساماندهی مبادلات مرزی استان از جمله برنامه های سفر دو روزه رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران به استان خواهد بود.

گفتنی است، 6 گمرک اصلی، 7 پایانه صادراتی (1 پایانه فعال و 6 پایانه در دست احداث)، یک منطقه آزاد تجاری و 6  منطقه ویژه اقتصادی، یک بندر تجاری و 2 اسکله عملیاتی، سایت نمایشگاهی در زاهدان و چابهار و همچنین 15 بازارچه مرزی (9 مصوب و 6 موقت) از جمله ظرفیت های زیرساختی توسعه تجارت استان سیستان و بلوچستان محسوب می‌شود.