با رویکرد سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی؛

همایش بین‌المللی تامین کالاهای اساسی و استراتژیک با رویکرد سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در اسفندماه برگزار می‌شود.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، فرهاد نوری، سرپرست معاونت توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه تجارت ایران، با اعلام این خبر، هدف از برگزاری رویداد فوق‌الذکر را جامه عمل پوشاندن به سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در خصوص درونگرایی اقتصاد دانست.

نوری با اشاره به ضرورت فراهم کردن شرایط رقابتی در  مبادی ورودی کالاهای اساسی و استراتژیک کشور با توجه به تمهیدات و اقدامات دولت در خصوص تامین این نوع کالاها که مورد نیاز عامه مردم است، ساماندهی واردکنندگان این گونه کالاها با هدف کاهش هزینه و قیمت تمام‌شده جهت دسترسی هر چه سریع‌تر مصرف کنندگان نهایی را از جمله اهداف برگزاری این همایش اعلام کرد.

دبیر شورای سیاستگذاری همایش تامین کالاهای اساسی و استراتژیک با اشاره به حضور زنجیره کامل تامین کالاهای اساسی در این رویداد، شامل واردکنندگان، فعالان تامین مالی و بانکی، بیمه، حمل و نقل، گمرک، عمده فروشان و … گفت: تلاش می‌شود در این همایش راهکارهای عملی و کاربردی تامین پایدار کالاهای اساسی و استراتژیک اتخاذ شود.

شایان ذکر است، همایش بین‌المللی تامین پایدار کالاهای اساسی و استراتژیک روز دوشنبه مورخ ۱۳ اسفندماه سالجاری با حضور مقامات مسئول حوزه بازرگانی در سازمان توسعه تجارت ایران برگزار می‌شود.