با حضور معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد: نشست بررسی و رفع مشکلات فراروی صادرات پتروشیمی و پایه نفتی

نشست بررسی و رفع مشکلات فراروی صادرات مواد پتروشیمی و پایه نفتی به ریاست معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد که طی آن موانع صادرات این بخش و نحوه بازگشت ارز حاصل از صادرات در قالب تهاتر مطرح شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، در  این نشست، بهناز کاموسی، رئیس میز پتروشیمی و پایه نفتی به بررسی برخی مشکلات داخلی و نیز مشکلات مرتبط با کشورهای هدف صادراتی حوزه محصولات پایه نفتی و پتروشیمی  به میزان صادرات این بخش اشاره کرد.

وی افزود: براساس گزارشات تحلیلی، مواد پتروشیمی و پایه نفتی کشور در شش ماهه اول سال جاری (بدون احتساب آمار فصل 27 ) به ارزش  2863 میلیون دلار و 9615 هزار تن صادر شده است.

گفتنی است، نشست بررسی و رفع مشکلات فراروی صادرات مواد پتروشیمی، پایه نفتی به خصوص قیر و روغن، حلال‌های هیدروکربنی با حضور حمید زادبوم، رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران، فرهاد نوری، معاون توسعه صادرات کالا و خدمات این سازمان و نمایندگان اتحادیه فرآروده‌های نفت، گاز و پتروشیمی، انجمن صنفی کارفرمایان پتروشیمی، انجمن حلال‌‌های هیدروکربنی و انجمن پالایشگاه‌های روغن‌سازی در محل سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد.