اهمیت صنعت چاپ و بسته بندی در توسعه صادرات ایران به عراق

رایزن بازرگانی ایران در عراق در بازدید از نمایشگاه تخصصی چاپ و بسته بندی مرکز دائم بازاریابی و تجارت ایران در عراق گفت: توانمندی‌های ارائه شده در این نمایشگاه نشان‌دهنده ظرفیت بالای شرکت‌های ایرانی در تامین تجهیزات و خدمات فنی در همکاری با شرکت‌های عراقی است .

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، ناصر بهزاد اظهار داشت: الگوی توسعه اقتصادی عراق حرکت به سمت بهبود تولید و رشد صنایع داخلی است لذا در این رویداد ترویجی معرفی سیستم های نصب و راه اندازی و پیاده سازی اتوماسیون صنعتی در بخش چاپ و بسته بندی دنبال می‌گردد.

وی تاکید کرد: تجارت ابزار آلات و دستگاه‌های چاپ و انجام خدمات فنی و مهندسی مربوط به طراحی بسته بندی به عنوان یک فراصنعت می‌تواند محرک صادرات ایران به عراق باشد .

رایزن بازرگانی ایران در عراق بازارسازی برای تامین دستگاههای برش با لیزر، دستگاه‌های مجهز به فیبر نوری با قابلیت کار برروی فلزات و غیر فلزات، دستگاه‌های ساخت تبلیغات سه بعدی قابل کار با فلز و لاستیک، دستگاه‌های دیجیتال چاپ بنر  با قابلیت چاپ سریع و حرکت به سمت تشکیل هولدینگ چاپ را از اولویتهای مورد تقاضای بازار عراق دانست.

بهزاد با اشاره به  ارزآوری این صنعت برای کشور اظهار داشت: متولی مناسب از سوی تشکل‌های بخش خصوصی  برای طراحی نحوه استفاده از پتانسیل موجود در عراق می‌تواند ایران را به بازیگر اصلی در تجارت ماشین آلات بسته بندی و چاپ تبدیل نماید.

وی احتیاج بازار عراق به کارتن را سالیانه نهص  هزارتن اعلام کرد و افزود: چاپ رروی نایلون و سلفون با مشارکت شرکت‌های عراقی برای افزایش تعاملات بازرگانی دو کشور در گام اول موجب نزدیکی همکاری‌های تولیدی به منظور تحکیم روابط متقابل خواهد بود.