افزایش ۴۰ درصدی مالیات بخش تولیدی و اقتصادی در سال آینده غیرمنطقی است

رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی گفت: با توجه به پیشنهاد دولت در لایحه بودجه سال ۹۹، مالیات بخش تولیدی و اقتصادی در سال آینده، ۴۰ درصد افزایش می یابد که این موضوع غیر منطقی به نظر می رسد.
جمشید زند رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی در یازدهمین اجلاس عمومی اتاق اصناف اراک و اتحادیه صنفی گفت: با وجود رکود اقتصادی و تنگناهای اقتصادی فعالان این عرصه، نباید با افزایش پرداخت مالیات نسبت به امسال مواجه شوند.
وی با اشاره به اینکه این افزایش مالیات فشار زیادی را به بخش تولیدی و اقتصادی وارد می کند، افزود: در واقع این افزایش چالش جدی برای بخش تولیدی و اقتصادی خواهد بود.
رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی، بیان کرد: برای آشنایی واحدهای صنفی با موضوعات مالیات، اداره مالیاتی مکلف است دوره های آموزشی را برای واحدهای صنفی برگزار کند.
وی به ضرورت اجرای عدالت در مبانی توسعه کشور اشاره و تاکید کرد: اگر پرداخت مالیات بر مبنای عدالت انجام پذیرد امری مبارک است و همه پذیرای آن خواهند بود.
رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی به اجرای طرح های بازرسی اشاره کرد و گفت: از ۲۵ آبان ماه تا ۱۰ دیماه امسال ۷۳۰۴ مورد بازرسی از واحدهای صنفی استان انجام شده است و در این راستا ۳۰۰ میلیون تومان پرونده تشکیل شده است.
زند با تاکید بر اینکه در استان بازرسی ها بسیار گسترده شده است خاطر نشان کرد: بازرسی در استان مرکزی ۲۱۲ درصد رشد داشته است.