افزایش مبادلات تجاری ایران و ارمنستان/ آمادگی ارمنستان برای تسهیل ورود تجار ایرانی به بازار دیگر کشورها

وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان، پس از امضای تفاهمنامه با کشور ارمنستان، آن را سبب افزایش مبادلات تجاری و توسعه همکاری های دو جانبه میان دو کشور دانست.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران به نقل از شاتا، علیرضا رزم‌حسینی پس از امضای تفاهمنامه با کشور ارمنستان در خصوص توسعه همکاری‌های دوجانبه، تصریح کرد: صادرات ایران به ارمنستان حدود ۳۰۰ میلیون دلار است که امضای این تفاهم نامه کمک شایانی در جهت ارتقاء این رقم خواهد کرد.

وی ارمنستان را جزو کشورهای اوراسیا دانست و اضافه کرد: ارزیابی مثبتی از تجارت با اوراسیا داریم و طبق تاکیدات رئیس جمهور باید مذاکرات برای پیوستن به اوراسیا به صورت دائمی انجام بشود که ارمنستان در این حوزه برای توسعه مراودات می‌تواند کمک شایانی نماید.

وزیر صنعت، معدن و تجارت حوزه‌های معادن، مواد غذایی و لوازم خانگی را فرصت های مناسبی برای تجار دو کشور در جهت توسعه همکاری های متقابل اعلام کرد.

حمایت دولت از بخش خصوصی دو کشور برای گسترش مناسبات تجاری

رزم حسینی اظهار داشت: دولت بخش خصوصی دو کشور را برای توسعه مراودات و تجارت در خصوص کالاهای دارای توجیه اقتصادی، حمایت خواهد کرد.

آمادگی ارمنستان برای تسهیل ورود تجار ایرانی به بازار دیگر کشورها 

وزیر اقتصاد ارمنستان نیز پس از امضای تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک با وزیر صنعت، معدن و تجارت فعال کردن روابط اقتصادی دو کشور را مورد تاکید قرار داد و گفت: در زمینه تجارت متقابل و همکاری ها و تولیدات مشترک برای ورود ایران به بازار کشورهای دیگر آماده همکاری هستیم.

وی با اشاره به اینکه ارمنستان بازار بزرگی در اختیار دارد، گفت: آمادگی داریم عرصه کشورمان را در اختیار تجار ایران برای ورود به کشورهای ثالث قرار دهیم و فعالان اقتصادی ارمنستانی نیز آمادگی دارند به صادرات ایران به روسیه از طریق ارمنستان کمک کنند که البته باید زیرساخت های حمل و نقل را آماده کرد.

وزیر اقتصاد ارمنستان همچنین بر تسهیل مراودات تجاری و رفع مشکلات تجار دو کشور تاکید کرد و افزود: با تولید مشترک در ارمنستان هم می توان حجم مبادلات تجاری دو کشور را از ۴۰۰ میلیون دلار کنونی در مدت ۶ ماه به یک میلیارد دلار افزایش داد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *