افتتاح نمایشگاه بین المللی برق ایران با حضور 70 شرکت خارجی

وزیر نیرو صبح امروز (جمعه) هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران را با حضور 442 شرکت داخلی و حضور 70 شرکت خارجی افتتاح کرد.

منبع: ایرنا

 در هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران، 70 شرکت خارجی از 18 کشور صاحب فناوری و پیشرو در صنعت برق از جمله اتریش، آلمان، روسیه، ژاپن، انگلیس، چین و آمریکا حضور دارند.
این رویداد بین‌المللی در فضایی به وسعت 39 هزار مترمربع با حضور کارفرماها، مشاوران و پیمانکاران این عرصه برگزار می شود و شرکت‌های تولیدکننده مرتبط با بخش روشنایی، گروه سیم و کابل، تابلوسازان، تجهیزات برقی، اتوماسیون و سیستم‌های ابزار دقیق و خطوط انتقال محصولات خود را در معرض نمایش قرار داده‌اند.
همچنین در این نمایشگاه تولیدات بخش انرژی‌های نو به نمایش گذاشته شده است و شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌های نوپا نیز حضور دارند.
در نخستین روز برگزاری هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران قرار است نشست تعاملی وزیر نیرو با تشکل‌ها و فعالان بخش خصوصی صنعت برق با موضوع ‘چالش‌ها و راهکارهای توسعه صنعت برق ایران’ برگزار شود که هدف آن ایجاد تعامل بیشتر با این بخش است.
مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنایع برق و آب در روز دوم این نمایشگاه، نشستی را با عنوان ‘چالش‌ها و راهکارهای تحقق اهداف صادراتی صنعت برق’ با هدف رفع مشکلات و دستیابی به راهکارهای نوین در توسعه صنعت برق برگزار می کند.
همچنین با هدف ایجاد سرمایه اجتماعی بین روزنامه‌نگاران تخصصی حوزه برق در کشور، کارگاه‌های آموزشی ‘انرژی‌های تجدیدپذیر و توسعه آن در ایران و جهان’، ‘آشنایی با مفاهیم تولید در صنعت برق’ و ‘آشنایی با چالش‌های بخش توزیع برق’ به‌ترتیب در روزهای دوازدهم، سیزدهم و چهاردهم آبان‌ماه از ساعت 14:30 تا 16 برگزار می شود.
هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران یازدهم تا چهاردهم آبان‌ماه از ساعت 9 تا 17 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران پذیرای بازدیدکنندگان است.