اعضای اتاق بازرگانی اصفهان با الفبای تولید آشنا نیستند/ صادرات آجر اصفهان با برند ترکیه

رضا چینی در گفت‌وگو با خبرنگار بازار با بیان اینکه صادرات در بحران شیوع کرونا آسیب جدی را به کشور وارد نکرد است، اظهار داشت: این در حالی است که سایه تحریم بسیار بر سر صادرات از کشور سایه انداخته است.

وی با بیان اینکه ما نمی‌توانیم به صورت مستقیم به خارج از کشور و به ویژه کشورهای اروپایی صادرات داشته باشیم، ابراز داشت: در حال حاضر برای مثال آجر اصفهان با برند ترکیه با دیگر کشورها صادر می‌شود.

مدیرعامل گروه کارخانجات آجر نماچین و عضو هیئت مدیره خانه صنعت معدن اصفهان با بیان اینکه ۱۵ سال است که به حوزه صادرات آجر از اصفهان ورود کرده‌ایم، ادامه داد: حدود چهار سال است که این صادرات نظم گرفته اما یک سال اخیر سخت‌ترین دوران برای صادرات کالا بوده است.

افزایش ۱۵۰ درصدی هزینه‌های حمل و نقل در اصفهان
وی با بیان اینکه افزایش بیش از ۱۵۰ درصدی هزینه های حمل و نقل در کشور از دیگر چالش‌های پیش روی صادرات است، ادامه داد: این روند افزایشی همچنان ادامه دارد و مدیریت نشده است.

چینی با بیان اینکه حمل و نقل ریلی موجود در استان اصفهان نیز برای صنایع مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، تصریح کرد: عمده ظرفیت این نوع حمل و نقل برای دو صنعت فولادی استان تخصیص داده شده و دیگ صنایع سهمی از آن ندارند.

وی تاکید کرد: حمل و نقل زمینی نیز قابل اعتماد نیست چرا که بارها مشاهده شده که بار در زمان مناسب به بندر نرسیده است.

اتاق بازرگانی با تولید همراه نیست
عضو هیئت مدیره خانه صنعت معدن اصفهان در خصوص حمایت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان از صنایع برای صادرات محصولاتشان گفت: باید توجه داشت که اتاق بازرگانی در این زمینه با صنایع همراه نیست.

وی اضافه کرد: اعضای اتاق بازرگانی اصفهان بازرگانانی هستند که حتی الفبای تولید و صادرات را نمی‌دانند و تاکنون برای توسعه صادرات با صنایع اصفهان همراهی نکرده‌اند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *