“ارز” محور دومین همایش تأمین مالی صادرات

مدیر کل دفتر توسعه خدمات بازرگانی با اشاره به استقبال گسترده فعالان تجاری از برگزاری دومین همایش تأمین مالی صادرات، تمرکز موضوعات قابل طرح در همایش را بر مسائل ارزی و دغدغه های صادرکنندگان در این بخش ذکر کرد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، فرهاد نوری با اشاره به شرایط خاص اقتصادی و تجاری کشور، برگزاری اینگونه رویدادها را در جهت ارتباط تنگاتنگ بخش‌های خصوصی و دولتی و مرتفع نمودن مشکلات صادراتی حائز اهمیت توصیف نمود.

دبیر علمی دومین همایش تأمین مالی صادرات، مهم‌ترین دستاورد اولین همایش تأمین مالی صادرات را جمع‌بندی مشکلات صادرکنندگان در حوزه های مالی، بانکی، بیمه و ضمانت صادرات توسط دبیرخانه همایش عنوان کرد و از کلیه واحدهای تولیدی و صادراتی خواست تا دغدغه‌ها و مشکلات خود در حوزه‌های مختلف صادرات را از طریق همایش تأمین مالی صادرات به اطلاع سیاستگذاران برسانند.

فرهاد نوری با اشاره به ابهامات و سوالات صادرکنندگان در خصوص مسائل و بخشنامه های بانک مرکزی، اعلام کرد که در این همایش سیاست‌های کلی بانک مرکزی در خصوص بازگشت ارز در شرایط فعلی به اطلاع مخاطبان خواهد رسید.

گفتنی است، دومین همایش تأمین مالی صادرات در روز یکشنبه مورخ ۱۶ تیرماه سال‌جاری در سالن همایش‌های خلیج فارس برگزار خواهد شد.