آغاز رای‌گیری در انتخابات نهمین دوره هیات نمایندگان اتاق‌های سراسر کشور

نهمین دوره انتخابات هیات نمایندگان اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور از ساعت 8 صبح امروز، یازدهم اسفندماه 1397 آغاز شده و تا ساعت 18 ادامه خواهد داشت. زمان این انتخابات بنا به تشخیص انجمن نظارت بر انتخابات قابل تمدید است و در جریان آن از میان 1547 داوطلب در 34 اتاق 535 نفر برای حضور در هیات نمایندگان اتاق‌های شهرستان‌ها انتخاب می‌شوند.

نهمین دوره انتخابات هیات نمایندگان اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور از ساعت 8 صبح امروز، یازدهم اسفندماه 1397 آغاز شده و تا ساعت 18 ادامه خواهد داشت. زمان این انتخابات بنا به تشخیص انجمن نظارت بر انتخابات  قابل تمدید است و در جریان آن از میان 1547 داوطلب در 34 اتاق 535 نفر برای حضور در هیات نمایندگان اتاق‌های شهرستان‌ها انتخاب می‌شوند.رای‌گیری انتخابات نهمین دوره هیات نمایندگان اتاق اردبیل.

رای‌گیری در نهمین دوره انتخابات اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور به‌طور هم‌زمان از ساعت 8 صبح امروز، یازدهم اسفندماه 1397 در 34 اتاق در سراسر کشور آغاز شد و تا ساعت 18 ادامه خواهد داشت.

طبق اعلام انجمن نظارت بر انتخابات دوره نهم اتاق‌های سراسر کشور، مدت‌زمان رأی‌گیری تا 3 ساعت قابل تمدید است و شمارش آرا بلافاصله پس از پایان رأی‌گیری انجام می‌شود.

بر اساس آمارها 1547 داوطلب در 34 اتاق سراسر کشور برای عضویت در هیات نمایندگان اتاق‌ها ثبت‌نام کرده‌اند که از طریق صندوق آرا 535 نفر از این افراد – 40 نفر در اتاق تهران و 15 نفر در هر یک از اتاق‌های شهرستان – به‌عنوان اعضای جدید هیات‌های نمایندگان انتخاب خواهند شد.

انجمن نظارت بر انتخابات دوره نهم به منظور حسن اجرای انتخابات به‌صورت آنلاین و از طریق دوربین‌های مداربسته هر 34 حوزه رای‌گیری را از محل اتاق ایران رصد می‌کند. همچنین نمایندگان این انجمن به‌صورت حضوری بر روند برگزاری انتخابات در همه حوزه‌ها نظارت دارند.

امروز همزمان با آغاز انتخابات نهمین دوره هیات نمایندگان اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور، وزیر صنعت، معدن و تجارت  با حضور در اتاق ایران از انجمن نظارت بر انتخابات بازدید کرد. رضا رحمانی دراین بازدید بر ضرورت برگزاری پرشور انتخابات اتاق‌ها تاکید کرد.

از نظر تعداد نامزدهای حاضر در انتخابات نهمین دوره هیات نمایندگان اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور، اتاق تهران با 159 نامزد بیشترین تعداد تقاضا را برای ورود به هیات نمایندگان داشته که از میان آنها باید 40 نفر برای هیات نمایندگان انتخاب شوند.

از میان اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور، اتاق بندرعباس با 60 نامزد، شلوغ‌ترین رقابت انتخاباتی را شاهد خواهد شود و اتاق‌های اصفهان و مشهد نیز با 58 نامزد در رتبه بعدی قرار گرفته‌اند.

در مقابل اتاق‌های شهرکرد و کرمانشاه با 28 نامزد و اتاق یزد با 29 نامزد خلوت‌ترین رقابت انتخاباتی دوره نهم را برگزار خواهند کرد.