ممنوعیت واردات خودروهای کیا در سال ۹۶

به نقل از افکار نیوز، بر اساس جدول منتشر شده در سایت ثبت سفارش، خودروهای کیا موتورز در سال ۹۶ مجوز واردات به کشور را نخواهند داشت.
 لیست جدید خودروهایی که مجوز ثبت سفارش در سال ۹۶ را دارند در سایت ثبتارش اعلام شده است. در لیست مذکور اسمی شرکتهای واردکننده خودروهایی مانند کیا، اوپل، هوندا، آئودی، اشکودا و سئات دیده نمی‌شود.
در این خصوص گفتنی است، بنا به دستورالعمل وزارت صنعت در اوایل دی‌ماه سال گذشته شرکت‌های واردکننده‌ای که موفق به اخذ نمایندگی مستقیم از خودروسازان خارجی نشدند از لیست وارد‌کنندگان حذف شدند
در جدول مذکور ۴۳ مدل از برندهای مختلف امکان ثبت سفارش محصول خود برای واردات به کشور را دریافت خواهند کرد. در این جدول، اسامی شرکتهای واردکننده خودرو مانند ایرتویاتا، آرین موتور (میتسوبیشی)، معین موتور، مشترک ایران خودرو و پژو، الماس داران، نگین موتور، ایلیا موتور، آسان موتور (هیوندا)، جهان نوین (نیسان)، رامک خودرو، ستاره نیک آریا و ایرتویا دیده میشود.
 عامل اصلی کاهش لیست خودروهای مجاز  به موضوعاتی چون عدم رعایت الزامات مدنظر سازمان‌های محیط زیست و سازمان ملی استاندارد بازمی‌گردد. همچنین  بخشی از کاهش تعداد برندها و مدل‌ها در این لیست به تحولات صورت گرفته در قوانینی باز می‌گردد که وزارت صنعت در سال گذشته اعمال کرد.

تماس با ما

دفتر تهران: تهران - فلکه اول آریا شهر بین بانک تجارت و سامان پلاک 1108 طبقه سوم
تلفن: 47624047-021

دفتر اصفهان: اصفهان - خیابان حکیم نظامی
تلفن: 36251016-031
فکس: 36255139-031

پست الکترونیک:

aparat button   instagram button   linkedin button   telegram button

نمادها

logo-samandehi

مکان ما بر روی نقشه